TEATR TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Myślę, że całe piękno tańca współczesnego polega na nieograniczoności elementów , jakie możemy w nim zawrzeć. Dla mnie to taniec, który opowiada historię, skupia się na emocjach, często dotykając tematów, wobec których często bylibyśmy bezradni mając do dyspozycji tylko słowa. To swoista poezja ruchu, która powstaje wtedy, kiedy pozwalamy ciału mówić... Nosimy w sobie swój niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju taniec. Swoją historię zapisaną w ciele.Niezmiennie wierzę, że warto go szukać. Można to zrobić ucząc się języków ruchu, które nam to ułatwią. Taniec współczesny jest niewątpliwie jednym z nich.

ZAJĘCIA I KURSY

1.)TEATR TAŃCA (IMPROWIZACJA)

Improwizacja teatru tańca to kopalnia uśpionych w ciele historii...


Na tych zajęciach:


1. Wyżyjesz się psychicznie i fizycznie, a także wyrazisz emocje poprzez ruch
2. Wsłuchasz się w swoje ciało i nauczysz się go


3. Popracujesz nad pewnością siebie oraz kontaktem ze sobą
4. Rozluźnisz, doenergetyzujesz się,opróżnisz głowę ,,,wylądujesz'' w tu i teraz, poćwiczysz uważność
7. Otrzymasz rzetelne narzędzia do wydobycia / rozpoznania/kreowania /komponowania własnego języka ruchu.
8. Rozwiniesz: kreatywność, spontaniczność, wyobraźnię, twórcze i nietuzinkowe myślenie, UWOLNISZ ,,WEWNĘTRZNE DZIECKO''
9. Popróbujesz podstaw uwalniania głosu i umuzykalnienia ciała


Metody :
1. Wzmacnianie ciała i budowanie jego elastyczności.
1. Improwizacja tańca. Taniec wypływający z wewnętrznego impulsu, będący przedłużeniem przeżywanej chwili.
3. Teatr ruchu i symbolika ciała. Sztuka niewerbalnej komunikacji
i droga od emocji do ruchu i gestu.
4. Ruch autentyczny. Wewnętrzna intencja, jako początek ruchu przy obecności akceptującego świadka.
5. Skinner Releasing. Dotyk jako budulec dla ruchu.
6. Improwizacja i symbolika ciała metodą Dr. Detlefa Kapperta.
7. Uruchamianie swobodnego głosu poprzez pracę z ciałem.
8. Trening zmysłów
9. Medytacja aktywna i wizualizacja prowadzona
10.Autorskie metody instruktorki

Dla kogo te zajęcia?:
  Nie trzeba mieć doświadczenia , aby brać udział w tych zajęciach! Zapraszamy więc amatorów kreatywnego ruchu i osoby poszukujące mile i twórczo spędzonego czasu.
Także wszystkie osoby zajmujące się: tańcem, ruchem,ciałem, teatrem, głosem, obrazem,a także artyści wszelkiej maści (w tym plastycy, muzycy, itd.).
Zapraszamy też: nauczycieli, rodziców, pedagogów, choreoterapeutów oraz wszystkie osoby pracujące z ciałem.
Zapraszamy startujących na egzaminy do uczelni artystycznych, zwłaszcza na uczelnie taneczne i teatralne.
Doświadczenie ruchowe nie jest wymagane!!!

UWAGA: ZAPRASZAM NA KURS:,,KOMPAS CIAŁA'' POWYŻSZE TEMATY ZAWIERAJĄ SIĘ W JEGO PROGRAMIE! ZNAJDZIESZ GO W ZAKŁADCE MENU GŁÓWNEGO: ,,WYDARZENIA''.

*REGULARNE ZAJĘCIA Z TEATRU TAŃCA:

CZWARTKI/GODZ. 18;00-19:15/ ,,Kontakt. Przestrzeń Ruchu i Tańca'', ul. Szpitalna 40, Kraków/zapisy na : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.TEATR TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO (technika tańca współczesnego i improwizacje taneczno-teatralne)

Teatr tańca współczesnego:
 
Na tych zajęciach będziemy uczyć się zarówno techniki tańca współczesnego i teatru ruchu ,jak i pracować nad znalezieniem własnego ruchu , stylu poruszania się . Dodatkowo popracujemy nad sztuką choreografii, sięgając do własnego potencjału twórczego i rozpoznając go. Zajęcia składać się będą z: rozgrzewki (wzmacnianie, świadomość ciała plus zadania improwizacyjne), układu choreograficznego i z wyciszenia.
 
Technika tańca współczesnego to: balans, praca z kręgosłupem, centrum ruchu, oś ciała (praca w pionie i poza pionem), artykulacja kończyn oraz takie jakości jak: ciężąr, impuls, rozmiar,poziom, natężenie oraz kształt (jakości i forma). Typowe dla tej techniki elementy to min.: plie, releve, passe, arabesca, spirale, skoki, obroty, slide , kontrakcja.
Improwizacja tańca i teatr tańca , to min.: droga od intencji (wyobraźnia, emocja,myśl, kształt, abstrakcja) - do ruchu, język cielesnej ekspresji twórczej oraz nauka operowania symboliką ciała i gestem. Będziemy pracować też z ruchem zwierzęcym. W improwizacji teatralno-tanecznej uwalniamy wewnętrzne dziecko, a wraz z nim: radość bycia w ruchu i działaniu , przyjemność , kreatywność i spontaniczność. Taniec współczesny kształtuje też: naturalność ruchu, umiejętność komunikacji cielesnej, umiejętności taneczne i aktorskie, czasem też otwartość na siebie i grupę, a także : wzmacnia ciało , uelastycznia je, nadaje mu gracji ; ćwiczy pamięć ruchową , orientację w przestrzeni, koordynację, zwinność , refleks, balansuje samopoczucie.
Ruch instruktorki charakteryzuje: przestrzenność ruchu na przemian z detalem, zwierzęcość na pograniczu z subtelnością, praca z wyobraźnią przez obraz mentalny i wypełnianie ruchu intencją .
 
Dla kogo te zajęcia?
 
Zajęcia te przeznaczone są dla osób początkujących, początkujących plus , oraz osób ,które tańczą inne techniki i chcą wzbogacić swój styl poruszania się. Są też dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym, gdyż forma ta uczy otwartości, komunikacji , spontaniczności oraz rozwija wyobraźnię.
 
Karnet miesięczny
4 wejścia (1x/tyg) – 90 zł
Karnet dwumiesięczny
8 wejść (2x/tyg) – 160 zł
jednorazowe wejście – 30zł
Respektujemy:
Karty Muliti Sport /Plus/
FitProfit
OK System
 
Zapisy: tel. 12 292 20 02 lub formularz http://sempretaniec.pl/zajecia/taniec-wspolczesny-4/
tel. 509 656 214
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sempretaniec.pl
Teatr tańca współczesnego: