ZAJĘCIA RELAKSACYJNE

 

       TANIEC MEDYTACYJNY

 

  Warsztat Tańca Medytacyjnego i pracy z ciałem: KOMPAS CIAŁA
 
 
Ciało widzę jako zarówno mapę ,jak i kompas. Organiczną żywa przestrzeń, w której odbija się min. to, kim jesteśmy, a także wskazówki co do tego jak szukać drogi do pełnego rozwoju swojego potencjału. Używanie ,,kompasu ciała'' uważam za trening o nieskończonym potencjale. Moje doświadczenie pokazuje,że ćwicząc się w relacji ze swoim ciałem, można stworzyć dla siebie więcej miejsca i na: uważne zrozumienie, obserwację oraz bardzo cenną przyjemność z bycia w ciele. Nie jest to terapia. Nie obiecuję też, że Twoje życie się zmieni po warsztatach z Tańca Medytacyjnego. Gwarantuję jednak,że przy chęciach i odrobinie otwartości jest szansa na: zdobycie narzędzi do codziennej pracy nad sobą (praca z ciałem); na dobrą zabawę ;parę niespodzianek;poczucie siebie w domu swojego ciała, na odpuszczenie uzbieranych napięć i stworzenie przestrzeni na nowe.
 
PROGRAM:
1. TANIEC MEDYTACYJNY . Swobodny , ,,zwykły '' taniec. Uczymy się podążać za wewnętrznym obrazem /impulsem/potrzebą. Uczymy się ją rozpoznawać na co ma ochotę ciało. Nie ma złego ruchu, ani określonego pozytywnego wzorca ruchu. Każda jakość (nawet ciężar i napięcie), może być tematem naszych pląsów.
 
2. RUCH AUTENTYCZNY . Podążanie w ruchu za wewnętrzną intencją. Moje instrukcje pomogą Ci zanurkować w ciele i dotrzeć do jego wewnętrznej treści. To integracja tego co nieświadome z tym , co świadome. W zależności od potrzeb grupy będziemy pracować bądź procesowo, bądź podążać za sugerowanymi przeze mnie obrazami mentalnymi i osadzać je w konkretnych ćwiczeniach.
 
3. Ćwiczenia ugruntowujące w tu i teraz , rozbijające nadmiar napięć i przywracające swobodę ciału oraz medytacja prowadzano
 
4. Gry i zabawy psycho-ruchowe uwalniające ,,wewnętrzne dziecko'' , otwierające Cię na Twoje możliwości,w tym : spontaniczność, kreatywność i pierwiastek twórczy .
 
* Zakładam ,że ciało jest mądre (autentyczne i dążące do samopoznania) i wybiera drogę do upuszczenia nadmiarów napięć w nim zgromadzonych. Czasem mówi cichym głosem,ale po to są te warsztaty, żeby dodać mu odwagi i uczyć się jak czerpać z wewnętrznego KOMPASU. Wychodzę z założenia,że emocje zapisane w ciele nie są ani dobre ,ani złe.To nasz stosunek do nich nadaje im taką ,a nie inną intensywniejsza barwę. Pracuję z ciałem nie po to żeby pozbyć się tego,czy innego odczucia, ale żeby pozwalając ciału ,, mówić , dostrzec ładunek emocjonalny i uwolnić (wyrazić) jego nadmiar, zgromadzony poprzez ich blokowanie. Oprócz tego praca z ciałem może dać: trening odczuwania (w tym zaufanie do swoich odczuć), osadzenie w tym co jest (zamiast w myśleniu), eliminację oceniania (postawa akceptującego świadka), zwiększenie świadomości siebie.
*Szczegóły dotyczące warsztatów z cyklu: Taniec Medytacyjny znajdziesz w zakładce: ,,Wydarzenia''